روسیه خود را متعهد می‌داند در استقرار موشک‌ها پیش‌دستی نکند

adminseo طبیعی

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی در پایان دیدار با “امانوئل ماکرون” همتای فرانسوی خود اعلام کرد که مسکو هنوز هیچ واکنشی به تصمیم خود درباره عدم پیش‌دستی در اسقرار موشک‌هایی که پیش از این در چارچوب پیمان نابودی موشک‌های دارای برد کوتاه و متوسط منع شده بود، نشنیده است.

پوتین با اشاره به اینکه روسیه مبتکر خارج شدن از این توافقنامه نبوده،گفت: « پس از خروج آمریکا از پیمان موشکی، مسکو بطور یکجانبه چنین تعهدی را بر عهده خود گذاشته تا نخستین کشوری نباشد که موشک‌های برد کوتاه و متوسط را مستقر کند، تا زمانی که سامانه‌های موشکی آمریکا در خاک اروپا یا آسیا پیدا نشده باشند. ولی متاسفانه ما تاکنون هیچ واکنش علنی به این این مسئله نشنیده‌ایم. چنین احساس می شود که اصلاً سخنان ما شنیده نشده باشد. هرچند من فکر می کنم که کشورهای اروپایی علاقه‌مندند که اظهارات را بشنوند و به آن واکنش نشان دهند.»

رئیس جمهوری روسیه همچنین اعلام کرد که این کشور هنوز هیچ واکنشی از آمریکا به پیشنهاد مربوط به مشخص کردن سرنوشت پیمان مربوط به کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی (استارت-3) نشان نداده است.  

پوتین ضمن موافقت با رئیس جمهوری فرانسه درباره اینکه مشکلات جدی در عرصه امنیت بین المللی وجود دارد، تاکید کرد: «مسلماً ما خواهیم توانست در نشست‌ها، در این زمینه به توافق برسیم. در حال حاضر موضوع ادامه پیمان کاهش تسلیحات راهبردی تهاجمی در دستور کار است، ولی طرف آمریکایی هیچ واکنشی به پیشنهادات ما در این باره نشان نداده است. »

وی یادآور شد که روسیه همچنین نگران مسائل مربوط به پیمان ممنوعیت جامع آزمایشات هسته‌ای است که آمریکا و برخی دیگر کشورها آن را به تصویب نرسانده‌اند و همچنین امکان نظامی شدن فضاست.

رئیس جمهوری روسیه از کشورهای اروپایی خواست تا هدف مشترکی را برای خود تعیین کنند، هرچند در حال حاضر تصور آن دشوار است، ولی در آینده می‌تواند اجتناب ناپذیر باشد. به عقیده وی، مشارکت در زمینه مسائل امنیتی نه تنها برای روسیه، بلکه برای اروپا نیز دارای اهمیت زیادی است.  

پوتین همچنین از مواضع فرانسه درباره بازگشت اختیارات کامل هیئت نمایندگی روسیه در مجع پارلمانی شورای اروپا قدردانی کرد.

شاید دوست داشته باشید:

چرا با حمله به آرامکو قیمت نفت ۱۰۰ دلار نشد؟

به گزارش تسنیم، به نقل از اینتترنشنال بیزینس تایمز،  افزایش ناگهانی قیمت نفت در هفته گذشته کابوس کمبود نفت را  یادآوری […]

درخواست زیاده‌خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران

به گزارش ایسنا، عادل الجبیر، وزیر مشاور عربستان در امور خارجه در گفت‌وگو با شبکه العربیه گفت: عربستان گزینه‌های متعددی […]

مراسم رژه نیروهای مسلح در خلیج‌فارس

گروه عکس الف،  ۳۱ شهریور ۱۳۹۸، ۱۱:۱۷  3980631070 در این رژه علاوه بر یگان‌های پیاده، یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی و […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *