گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و جانسون درباره برگزیت

adminseo طبیعی

به گزارش فارس، دفتر نخست وزیر انگلیس اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه و در آستانه نشست سران گروه هفت در فرانسه تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کردند.

بر اساس اعلام دفتر نخست وزیر انگلیس، دو طرف درباره موضوعات اقتصادی، روابط تجاری گفت‌وگو کرده و جانسون رئیس جمهور آمریکا را درباره آخرین تحولات مربوط به برگزیت قرار داد و رهبران دو کشور در انتظار دیدار با یکدیگر در نشست آخر هفته در فرانسه هستند.

این چهارمین بار طی ماه گذشته است که ترامپ و جانسون با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو می‌کنند و  هفته پیش نیز  دو طرف درباره دو موضوع تجارت و امنیت بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

این گفت‌وگوها در حالی صورت می‌گیرد که انگلیس درگیر خروج از اتحادیه اروپا بوده و ترامپ نیز چندین بار اعلام کرد که واشنگتن آماده امضای توافقنامه‌ تجاری با انگلیس به جای توافق لندن با اتحادیه اروپا است.

جانسون روز دوشنبه به سران کشورهای فرانسه و آلمان هشدار داد که برای توافق جدید با انگلیس برای برگزیت سازش کنند در غیر اینصورت لندن در روز 31 اکتبر (9 آبان) با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

تحلیلگران بر این باورند در صورتی که انگلیس بدون تصویب توافق از اتحادیه اروپا خارج شود با شوک اقتصادی و سیاسی شدیدی مواجه خواهد شد.

 

شاید دوست داشته باشید:

نگاهی به یک حمله تروریستی در ایران/ در رژه ۹۷ اهواز چه گذشت؟

میزان نوشت: مراسم سی‌وهشتمین سالروز هفته دفاع مقدس روز شنبه ۳۱ شهریور ۹۷ در سراسر ایران اسلامی برگزار شد. برگزاری […]

توپ پر سرخابی‌ها برای فرار از بحران

به گزارش مهر، سرخابی های تهران امروز و در چارچوب هفته چهارم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۶ در ورزشگاه آزادی به […]

اطلاعیه دبیرخانه خبرگان به اعضای این مجلس

به گزارش الف، متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است: به اطلاع نمایندگان محترم مجلس خبرگان رهبری «دوره پنجم» […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *